Červen 5, 2017

Proč jsou lidé svazováni strachem z peněz?

Co si budeme povídat, dnešní doba je skutečně tvrdá. Naše vláda moc neřeší, zda máme na jídlo, zda máme kde bydlet, a už vůbec ji nezajímá, zda jsme v naší zemi skutečně šťastní a cítíme se tu v bezpečí. Inflace stoupá, výplaty zůstávají vesměs na stejné výši a důchody jsou v podstatě výsměchem za desítky let tvrdé práce. Není divu, že lidé mají strach, protože jsou si moc dobře vědomi, že bez peněz není možné spát v teplé posteli se střechou nad hlavou a najíst se. Jsou přesvědčeni o tom, že jejich smyslem života je neustále pracovat a zaplatit všechny složenky, jídlo a jednou za rok si zajet na skromnou dovolenou, na kterou šetří, co to jde. Žádná zábava, žádná pohoda. Jen stres. Proto učí svoje děti, aby co nejdéle studovali, protože jsou přesvědčeni o tom, že právě dobré vzdělání jim zajistí práci, kde dosáhnou na více peněz. Jako by peníze znamenaly všechno na světě. Jako by určovaly tu skutečnou hodnotu. Takže na to, zda nás práce baví nebo naopak ubíjí, se málokdo dívá. Důležité je vydělat, a tím to hasne! A to je přesně ten důvod, proč jsou lidé tím strachem z peněz svazováni.

Nežijí, ale přežívají

Určitě to znáte moc dobře. Ať už sami žijete od výplaty k výplatě nebo znáte někoho takového, tak víte, že tohle není život, ale jen pouhá existence – pouhopouhé přežívání. Jenže málokdo si skutečně uvědomí, že takový styl života není normální, že lze žít i jinak. Ale ze strachu z rizika a také z vlastní pohodlnosti málokdo změnu uskuteční.

Je zaměstnání jistota?

Důležitým faktorem pro to, aby člověk neřešil peníze na takové úrovni a netrávil svůj volný čas někde na přesčasech, aniž by sám vlastně chtěl, je to, aby ho práce skutečně bavila. Aby k ní měl vztah, přestože by to mohlo znamenat dojíždění nebo o něco menší plat. Pokud člověka práce baví, automaticky hledá způsoby, jak se v ní zlepšovat. Jeho výsledky jsou větší a samotné ohodnocení ho brzy dožene. Díky tomu je i jeho osobní život mnohem kvalitnější, protože není z práce frustrován a nevstává ráno s odporem. Pokud jde ale o peníze, nikdy není dobré spoléhat jen na jeden příjem.

“ Tvorba pasivních příjmů by tedy neměla být jen pro „ostřílené hráče“ „

Zaměstnavatel může zkrachovat, může se stát cokoliv a vy jste rázem bez příjmu. Tvorba pasivních příjmů by tedy neměla být jen pro „ostřílené hráče“, ale naopak by měla být využívána kýmkoliv. Říká se, že průměrný milionář má asi 7 příjmů. Je určitě dobré se nad tím zamyslet, protože v případě ztráty dvou platů má dotyčný stále 5 příjmů, takže ztráta ho nijak zvlášť neohrozí. Navíc si díky takovému zabezpečení může i nejen zaplatit to, co musí, ale také si peníze i náležitě užít. Takže sázet na jistotu a věřit zaměstnavateli, není úplně tou nejlepší volbou. Nikdy nevíte, co se může stát, proto je dobré se pojistit. To je další z faktorů, jak ten strach z nedostatku peněz odbourat.

Další příjmy, A jak to vlastně funguje?

Je samozřejmostí, že vybudovat si nějaký ten příjem navíc, není otázkou jednoho týdne. Chce to trpělivost. Budování vám musí dávat smysl a nesmíte za každou cenu cílit jen na peníze. Proto je dobré třeba vytvořit při zaměstnání byznys ze svého koníčku. Může se jednat o výrobu domácích šperků, pečení dortů, šití oblečení, prodej a údržba aut… Možností je mnoho, avšak z příjmu vedlejšího, se může jednou třeba stát příjem hlavní…

Obrovskou příležitostí a hitem dnešní doby v tvorbě vedlejších výdělků je affiliate marketing. Na základě doporučování produktů, či služeb ostatním, lze přijít nejen k dobrým službám a produktům jako takovým, ale také k novým přátelům, obchodním partnerům a klientům, ale hlavně také k velmi zajímavým finančním prostředkům. Dnešní doba nabízí mnohé formy affiliate marketingu a je také možné věnovat se více oborům, což znamená další příjem navíc.

Způsobů je nespočet, stačí jen být otevřený příležitostem a chtít hledat možnosti. Protože smyslem života přece není chodit do práce, zaplatit složenky a zemřít. Nebo ano?

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: