Červenec 3, 2017

Penězovod – cesta k nezávislosti

Finanční nezávislosti by chtěl dosáhnout snad každý. Představa, že nemusíme ráno vstávat do práce, nebo se věnovat svým klientům zrovna, když je venku tak krásně a my bychom raději leželi někde u vody, je opravdu lákavá. Kolikrát ale nemáme ani tušení, jak se dopracovat k takové fázi, kdy vyděláváme peníze, aniž bychom sami museli něco dělat. Fázi, kdy vyděláváme, i když se rozhodneme si pobyt u moře prodloužit o dva týdny navíc, nebo ležíme v nemocnici… Vytvořit si však takový penězovod, který nám bude finanční prostředky produkovat, není zase taková věda!

Pasivní příjmy

Abychom dosáhli finanční nezávislosti, tedy fáze, kdy nemusíme pracovat abychom se uživili, ale peníze samy pracují za nás, je třeba postarat se o vytváření aktiv. Takové aktivum nám zajistí pravidelné cashflow a bude takovou tou naší „jistotou“. Možností, jak si taková aktiva vytvořit, je mnoho.

„ Průměrný milionář má přibližně 7 různých příjmů.“

Aktiva, která by něměla chybět v penězovodu

  • Síťový marketing

Byznys 21. století alá multi-level marketing. Nejoblíbenější cesta k finanční nezávislosti skloubená s oblíbenou činností – ve většině případech. Obchod, motivace, osobní rozvoj, disciplína, růst, kariéra, peníze, finanční nezávislost, známosti. Přesně tak by se dalo síťový marketing definovat. Důležité je zaměřit se na společnost, která se zabývá činností či obchoduje s produkty, ke kterým máte blízko. Takových společností může být více, takže v rámci diverzifikace je skvělou možností dělat více MLM naráz, pokud to společnosti umožňují a vy si troufáte zvládat více věcí najednou. Vybudovat si vlastní síť v MLM je totiž výborné aktivum, které vám vydělává. Tak jako ve firmě vám vydělávají zaměstnanci, tady se o váš příjem stará váš tým.

Síťový marketing volí většina lidí jako svoji cestu k nezávislosti, i když to není cesta nejjednoduší. I tak by MLM mělo být jedním z aktiv ve vašem penězovodu.

“ 70 % lidí nikdy v MLM nevidělá žádné závratné prostředky a 95 % lidí v MLM nikdy neuspěje. „

  • Investování

Ať už se rozhodnete investovat do rizikových HYIP online projektů, nebo sázet na „jistotu“ a peníze svěřit spíše stabilnějším produktům, jedno je jisté. Diverzifikujte! Investovat do jednoho jediného projektu, byť slibuje návratnost a vysoké výnosy za krátkou dobu, nebo kupovat akcie společnosti, která je špičkou na investičním trhu, není tou nejlepší volbou. Růžová skutečnost může totiž hodně rychle vyblednout. Investování není o jistotě. Naopak. Ale eliminovat riziko lze snadno rozložením menších částek do více investičních produktů. Vytvoříte si tak aktiva, která sice nevyprodukují miliony za týden, ale jednou určitě skutečně VYPRODUKUJÍ…

Tak, jako si stavíte hlavní penězovod svých aktiv, tak úplně stejně byste si měli postavit penězovod z investičních příležitostí. Tím si zajistíte bezproblémové fungování hlavního penězovodu a případné nahodilé situace řešíte jen úpravou investičního portfolia v penězovodu investic.

  • Vlastní podnikání

Podnikání jako takové nemusí být vždy aktivum. Aktivum to není tehdy, když musíte pracovat. Pokud založíte vlastní firmu a najmete zaměstnance, kteří budou pracovat za vás a postaráte se o to, aby výnosy byly maximální, můžete se radovat ze svého aktiva, které vám zajišťuje finanční nezávislost.

“ To, že Vaše firma je aktivum, poznáte tak, že když odjetete na půl roku pryč, nikdo ve firmě si toho ani nevšimne. „

Trpělivost

Vytvořit si takový penězovod není otázkou několika dnů, týdnů, měsíců, ale let. Vybudovat pořádný penězovod (byznys) je běh na dlouho trať a pokud nejste dostatečně trpěliví, může se stát, že finanční nezávislosti nikdy nedosáhnete. Hodně lidí pohoří při prvním neúspěchu. Přijdou o peníze v jedné z prvních investic a myslí si, že to nemá cenu. Vzdají se a zvykají si na průměrný život. Připravte se, že to nebude jednoduché. Můžete přijít o peníze, můžete ztratit přátele či partnera. Můžete udělat fatální chybu a udělat si špatné jméno. Může se stát zkrátka cokoli. Ale pokud budete důslední a budete se svému byznysu věnovat naplno a dáte průchod trpělivosti, uvidíte sami, že ovoce přece jen sklidíte!

“ Na světě žije 7,3 miliardy lidí, tak se nenechte odradit prvním hňupem, který Vám řekne, že to nejde, že na to nemáte !“

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: