Březen 11, 2017

Nezávislost: Začněte s proč

Nedávno jsem na internetu narazil na zajímavou infografiku. Nadpis hlásal, !!! POZOR PODVOD!!! Hned pod tím stál text: „Miliony lidí celosvětově naletí podvodu 40 / 40 / 40! Další řádky poté vysvětlovaly, co se za tímto podvodem skrývá.

Podvod 40/40/40

Podvod 40 / 40 /40 znamená, že uděláte bohatého jiného tím, že pracujete 40+ hodin týdně po dobu 40 let a poté se snažíte přežít s důchodem 40 % z běžného platu. Běžně se tomuto podvodu říká: HPP / ZAMĚSTNANECKÝ POMĚR. Pod tímto textem bylo zobrazeno krásné schéma zaměstnaneckého poměru.

Svobodné rozhodnutí na vaší straně, ale PROČ?

Když jsem se tak na to schéma díval, přišlo mi až nespravedlivé, kolik lidí dnes a denně chodí do zaměstnání nikoliv proto, aby pracovali a tvořili to, co je naplňuje, ale proto, aby uživili sebe, svou rodinu, a hlavně proto, aby udělali bohatého a časově svobodného úplně jiného člověka než sebe. Na druhou stranu, je to jejich volba, jejich svobodné rozhodnutí. V dnešní době nikdo nikoho nenutí chodit do zaměstnání, vykonávat práci, která člověka nebaví a ani nikdo nikomu nepřikazuje co má a nemá dělat a odkud to může dělat a odkud ne. Tak si tak říkám proč?

„Proč se tolik lidí podílí na této pyramidové hře, když většina z nich si právě pod pojmem pyramidová hra, pyramida atd., vždy vybaví podvod, nebo něco nelegálního?“

 

Nabízí se tu otázka, proč miliony lidí nechtějí být nezávislí? Ať už časově, nebo finančně… Proč promarní třetinu svého života tím, aby tuto nezávislost dopřáli někomu jinému? Existuje na tuto otázku vůbec nějaká odpověď?

Milovat své řemeslo a být nezávislý není zakázané

Na tom, chodit do zaměstnání, není rozhodně vůbec nic špatného. Pomoci ostatním lidem k nezávislosti je určitě správné. Ale proč si tito lidé nehledají možnosti, jak i oni se mohou stát nezávislými? To, že chodím do zaměstnání a je to mé poslání, je to to, co mě naplňuje, ještě neznamená, že musím být účastníkem tohoto podvodu. Proč bych nemohl být pekař, truhlář, architekt a přitom být nezávislý? Bez těchto lidí co vykonávají své řemeslo, a vykonávají ho s láskou, by dnešní svět nemohl existovat. To má ale znamenat, že musím být závislý jen na své práci? Proč by např. pekař nemohl mít příjem větší než 100.000,- Kč měsíčně? Proč by např. účetní musela pracovat z kanceláře a ne z druhé strany světa? Proč?!

Volba je na nás! To je nezávislost

Dnešní doba je krásná v tom, že každému dává možnosti volby. A je jen na nás jak tyto možnosti využijeme. Je na nás jestli se rozhodneme stát se účastníky tohoto podvodu, nebo jestli se rozhodneme stát se nezávislí, ať už finančně, či časově, nebo úplně. Je to jen na našem rozhodnutí. Bohužel, toto rozhodnutí musíme učinit my, nikdo jiný to za nás neudělá. Ať už se ale rozhodneme jakkoliv, vždycky bychom měli začít s proč. Proč bych měl být…?

Začněte i vy hrát svobodně ve hře o nezávislost 🙂

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: