Prosinec 14, 2016

Chudý milionář – 80 % milionářů je chudých

Vždycky rád poslouchám lidi jak se baví o tom, že peníze nejsou důležité, že si za ně člověk nekoupí to a hned zase toto. Je naprosto neoddiskutovatelné, že je důležitých také mnoho jiných hodnot, ať už se jedná o zdraví, rodinné vztahy nebo třeba svobodu.

Je lepší být zdravý a bohatý, než chudý a nemocný?

Jednou, již nevím od koho, jsem slyšel, že je lepší být zdravý a bohatý, než chudý a nemocný. Nebylo to myšleno jen materiálně. Jak by váš život asi vypadal, kdybyste nemuseli pracovat pro peníze, ale pracovali byste proto, že vás to baví, nebo by dokonce peníze pracovaly pro vás a vy byste dělali jen to, co vás naplňuje? Co byste dělali? Když se na to podívám ze svého pohledu, jsou pro mě peníze důležité právě proto, abych si za ně v dnešním sociálním systému mohl koupit nezávislost a nebyl jen dalším otrokem systému, který žije od výplaty k výplatě, na dovolenou jezdí jen když mu to umožní zaměstnavatel, v případě podnikání, když je zrovna hluché místo mezi zakázkami.

Jak by váš život asi vypadal, kdybyste nemuseli pracovat pro peníze, ale pracovali byste proto, že vás to baví, nebo by dokonce peníze pracovaly pro vás a vy byste dělali jen to, co vás naplňuje?

Chudý milionář

Když jsem před lety ještě bydlel u rodičů, začal na protější parcele stavět dům místní podnikatel. Postavil si zde krásný dům, měl luxusní auta, jezdil na drahé dovolené. Všichni tohoto muže považovali za velmi úspěšného a bohatého člověka. Když se na to koukám dnes, úspěšný ve svém oboru opravdu byl a stále je, ale byl a stále je chudý. Jak je to možné? Protože jeho příjem pochází jen z jedné aktivní činnosti. Finanční rezerva, se kterou disponoval, nebyla o nic vyšší, než finanční rezerva ostatních lidí na vesnici. Stal se pouze větším průtokáčem peněz než ostatní lidé. Není až tak důležité kolik peněz vyděláváte. Daleko důležitější je, odkud k vám peníze přicházejí. Pokud v současné chvíli máte jakkoliv velký příjem, který vám chodí pravidelně bez toho, zda pracujete či ne, cestujete nebo marodíte, jste přesně o tuto částku bohatší než můj bývalý soused milionář.

bez-nazvu

Pocházejí peníze z práce?

Už jste někdy slyšeli tvrzení, že peníze nepochází z práce? Když jsem toto slyšel poprvé, říkal jsem si, že je to zajímavá myšlenka. Nebudu pracovat a peníze se mi jen pohrnou a já budu mít konečně možnost dělat to, co mě opravdu baví. Dnes, když už jsme konečně dosáhli toho, že naše náklady jsou placeny příjmem, který nepochází z práce a chodí pravidelně bez mé jakékoliv aktivity, musím říct dvě věci. Za prvé – je to napůl úplná blbost 🙂 , protože vytvořit to zabralo tolik práce a úsilí, že si to jen těžko dovedete představit. Za druhé – stálo to za to. Nebýt toho, že jsem uvěřil někomu, kdo řekl, že peníze nepocházejí z práce, byl bych dnes jen dalším otrokem našeho sociálního systému.

Není až tak důležité kolik peněz vyděláváte. Daleko důležitější je, odkud k vám peníze přicházejí.

Otrok sociálního systému

Ať se Vám to líbí, nebo ne, peníze jsou v dnešním sociálním systému důležité a je jen na vás ,jak se k tomu postavíte. Je jen na vás, zda budete jen dalším z mnoho otroků tohoto systému, nebo jestli vystoupíte z řady a uděláte něco pro to, aby se pro vás staly peníze jen prostředkem pro nezávislost. Využijte možností, které vám dnešní doba přináší a vytvořte si příjem, který vám dá nezávislost.

Nebýt toho, že jsem uvěřil někomu, kdo řekl, že peníze nepocházejí z práce, byl bych dnes jen dalším otrokem našeho sociálního systému.

Není vůbec důležité kolik v současné chvíli vyděláváte. Není rozhodující, zda je to 15 tisíc korun měsíčně, nebo půl milionu. Důležité je to, odkud k vám prostředky proudí. Pokud je váš příjem 15 tisíc korun a vy dokážete najít možnosti k tomu, aby vám stejně vysoký příjem přicházel z jiných zdrojů, dostáváte se do fáze finanční nezávislosti a pak už je jen na vás, zda si budete chtít zvyšovat standart, či nikoliv. Pokud se vám toto povede, budete ve skutečnosti mnohem bohatší, než můj bývalý soused milionář.

Není pravda, že lidé, co mají peníze, mají také finanční
a časovou nezávislost.

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: