Červen 11, 2017

5 + 1 důvod, proč zařadit síťový marketing jako další zdroj svých příjmů

Na internetu se setkáváte dnes a denně s někým, kdo se živí síťovým marketingem, nebo aspoň nakupujete produkty, jejichž systém prodeje je založen právě na síťovém marketingu. Tento způsob obchodování je čím dál více oblíbenější, protože zde dochází ke komunikaci se zákazníky a ke skutečnému zjišťování jejich potřeb, nikoliv oslovování obrovské masy lidí, například prostřednictvím televize, kde se necílí na určitou cílovou skupinu, ale produkty či služby jsou nabízeny i těm, kteří je nikdy nevyužijí. Síťový marketing je tedy výbornou příležitostí pro zapálené obchodníky, ale právě i pro ty, kteří se o obchod sice zajímají, ale mají strach, protože si obchod pojí s čím dál méně používanými metodami prodeje, jako je navolávání studených kontaktů a ťukání lidem na dveře jejich bytů. Díky sociálním médiím lze tak získat mnoho zákazníků, protože si na základě nabízeného produktu či služby lze takové potenciální zákazníky dohledat dle jejich obsahu profilů na sociálních sítích a případně je rovnou oslovit. Toto však není jediný důvod, proč se vyplatí se síťovému marketingu věnovat!

1. Produkty a služby jako vlastní tvorba

Ne nadarmo se říká, že jako prodejce musíte mít k určité službě či produktu dobrý vztah a hlavně důvěru. Na internetu je nespočet společností či fyzických osob, kteří vlastní nebo vytváří kvalitní službu či produkty. Je rozhodně z čeho vybírat, například z oblasti kosmetiky, financí (zde pozor!!! většina finančních společností není postavena na klasickém MLM modelu), oblečení, zdravého životního stylu a mnoho dalších. Jakmile si člověk najde to své a získá v produktech či službě důvěru, propagace se pro něj stane samozřejmostí a zákazníci se jen pohrnou – zase si nemyslete, že hned budete mít fronty 🙂 . Díky společnostem, které právě produkty a služby nabízejí, máte otevřené dveře k jejich plnému využívání, většinou s velmi příznivou slevou či dokonce zdarma. Navíc získáte větší rozhled na trhu a vyzkoušíte si něco „nového“.

2. Kontakty, přátelé, partneři

Kariéra v oblasti síťového marketingu s sebou nese však mnohem více výhod, a další z mnoha je právě navazování kontaktů. Jakmile se budete věnovat obchodování v určité oblasti, která vás zajímá, budete také spolupracovat s lidmi, kteří mají stejný koníček a stejný zájem jako vy. Díky tomu se dají navázat skvělé přátelské vztahy, ale i ty partnerské rozhodně nejsou výjimkou. Lze tak narazit i na velmi zajímavé jedince, kteří vám do budoucna mohou být nápomocni, nebo vy zase jim.

3. Flexibilita na prvním místě

Osm hodin sezení za počítačem, jedna půl hodinová pauza na oběd a celé léto strávené v kanceláři, protože domů se z práce dostanete až ve čtyři nebo v pět odpoledne? Kvůli doktorovi si musíte vzít volno, stejně tak i díky oběhávání úřadů, třídním schůzkám atd. Známe to asi všichni. Kariéra v síťovém marketingu disponuje tou největší výhodou a tou je právě flexibilita. Můžete si sami zvolit, kdy budete pracovat a co budete dělat. A co je na tom nejlepší – odkudkoliv se vám zachce. Často se na internetu objevují příběhy lidí, kteří pravidelně cestují a živí je počítač. Právě síťový marketing je jeden z těchto způsobů, jak toho docílit.

4. Budování vlastního jména

Pokud milujete to, co děláte, automaticky se v tom chcete zlepšovat a cokoliv, co se s touto činností pojí, děláte s radostí a naprosto automaticky. Tím se myslí samotná propagace, kterou sami můžete pojmout v podstatě jakoukoliv formou. Všimněte si, kolik lidí si buduje na internetu jméno prostřednictvím fb page nebo vlastních webových stránek, kde nabízí samotné produkty a služby v rámci síťového marketingu. Tento způsob jim buduje vlastní jméno a vytváří maximální důvěru mezi potenciálními zákazníky a nabízenými produkty či službami.

5. Peníze, benefity, možnosti

V síťovém marketingu se točí nemalé jmění. Vždyť reklama nás ovládá a díky ní máme šanci si přijít i my na zajímavé částky – různé provize, benefity, produkty zdarma … Kvalitní společnosti zaměřující se na tuto formu propagace nikdy nedopustí, aby distributoři byli nedoceněni. Vždyť díky nim do společnosti proudí tok peněz a spokojených zákazníků, kteří cashflow vytvářejí.

6. Know-how

Zkušenosti jsou „majetkem“, který se nedá vyčíslit. Hodnota je obrovská. V rámci budování kariéry v oblasti síťového marketingu můžete získat zkušeností a znalostí velmi mnoho a ty následně využít v jiné branži nebo třeba i v osobním životě. Marketing si žádá disciplínu. Z introverta se snadno může stát extrovert, z trémisty člověk, který miluje vystupovaní před lidmi. Možností je mnoho, avšak o ztrátě se zde mluvit nedá, maximálně o zisku!

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: